Досвід відновлення зубного ряду

Лікар хірург-стоматолог – доцент, кандидат медичних наук – Гордійчук Максим Аркадійович

Лікар ортопед-стоматолог – доцент, кандидат медичних наук – Парій Віталій Валентинович

До нас звернулася пацієнтка В, 1964 року народження, зі скаргами на не можливість користуватися знімним протезом на нижній щелепі. На верхній щелепі бюгельний протез, відкоригований та виконуючий свою функцію в повному обсязі. На нижній щелепі збережено 33 та 43 зуби, які мають ІІІ ступень рухомості та корені цих зубів знаходились в кістці на третину.  Завдяки рухомості зубів протез, котрий був виготовлений 8 років назад не фіксується в повному обсязі. Альвеолярний паросток тонкий та нерівний, завдяки наявній атрофії нижньої щелепи, яка була найбільшою в бічній ділянці. КТ дослідження виявило недостатню висоту альвеолярного паростка саме в бокових ділянках  (до нижньощелепного каналу від 4 до 5 мм, альвеолярний паросток вузький).

Пацієнтка відмовилась від кісткової пластики. Після проведеного консиліуму та аналізу моделей було сплановано дентальну імплантацію з подальшим відновленням зубного ряду незнімними конструкціями. Дентальну імплантацію було проведено за допомогою навігаційного шаблону, який був виготовлений на основі КТ. Саме тому дистальні імпалантати встановлено під кутом (Рис.1). Зуби 33 та 43 не видалялися на період остеоінтеграції імплантатів, а були додатковим ретенційним пунктом для фіксації знімного протезу. Через 3,5 місяця встановлено формувачі ясен на 14 діб та видвлено 33, 43 зуби, рану ушито хромованим кетгутом.      

Рис.1 Ортопантомограма після остеоінтеграції імплантатів.

Через 14 днів після встановлення формувачів ясен (Рис.2)  було отримано відбиток для виготовлення індивідуальної ложки.

Рис.2 Встановлення формувачів ясен

Наступний етап це отримання робочого відбитку відкритою індивідуальною ложкою та фіксація центрального співвідношення щелеп за допомогою жорсткого прикусного валику (Рис. 3).

Рис. 3 Індивідуальна ложка та жорсткий прикусний валик

 Після цього зубних технік виготовив нам трансфер чек, який ми зафіксували та склеїли в порожнині рота, за допомогою пластмаси швидкої полімеризації,  та зробили ще рентген чек для перевірки правильності встановлення трансферу в шахті імплантату (Рис.4).

Рис. 4 Етап трансфер-чеку

Отримали знову робочий відбиток, який передали в дентальну лабораторію. В лабораторії було виготовлено 4 індивідуальні цирконієві абатменти та каркас майбутньої незнімної ортопедичної конструкції. В якості методу виготовлення обрали метод лазерного спікання,  який є точним та унеможливлює баланс конструкції  (Рис.5).

Рис. 5. Перевірка металевого каркасу 

Перевірка фіксації каркасу була проведена в клініці, після чого було обрано колір штучних ясен та керамічного облицювання. Після нанесення облицювання робота була передана нам для примірки та фіксації в порожнині рота пацієнта. Перед фіксацією абатментів, шахти імплантатів було оброблена антисептичним розчином хлоргекседину.  Абатменти були закручені новими гвинтами з силою 35 Н. Постійна ортопедична конструкція була зафіксована на постійним цемент (Рис.6). Хірургічний етап роботи виконав доцент, кандидат медичних наук – Гордійчук Максим Аркадійович, ортопедичний етап виконав доцент, кандидат медичних наук – Парій Віталій Валентинович.

Рис.6. Постійна робота в порожнині рота пацієнта.

Автор: admin

Дата: 15.09.2019